Przyjazne środowisku pompy ciepła – teraz z dotacją i w promocji!

Przyjazne środowisku pompy ciepła – teraz z dotacją i w promocji!

Planując wymianę źródła ciepła na ekologiczne warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzenia, ale przede wszystkim jego jakość, dopasowanie do inwestycji, którą ma ogrzewać, ale także jego wpływ na środowisko naturalne.

Zespół powietrznych pomp ciepła HRC

Jednym z ekologicznych urządzeń, które doskonale sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych są wysokotemperaturowe pompy ciepła typu powietrze – woda francuskiej marki Auer. Pompy ciepła te są wysoce efektywne i nikogo nie dziwi już ich praca przy temperaturze -18/-20 st. C. Ze względu na parametry pompy jest ona doskonałym rozwiązaniem zarówno dla nowych domów, jak i modernizowanych – z instalacją grzejnikową. Producent pomp HRC gwarantuje ich pracę nawet przy -20 st. C, gdzie temperatura wody w obiegu CO wynosi 55 st. C.

Pompy ciepła typu powietrze – woda w odróżnieniu od pomp gruntowych czy wodnych charakteryzują się niższym kosztem instalacji oraz serwisu.

COP powietrznych pomp ciepła HRC francuskiej marki Auer (współczynnik wydajności, wyrażający stosunek ilości dostarczonego ciepła do ilości energii elektrycznej zużytej przez pompę) jest wysoki – dochodzi nawet do 4,3. Pompa ciepła HRC osiąga współczynnik sprawności do 4,3 przy temperaturze powietrza 7°C i temperaturze wody 35°C. Woda podgrzewana jest do temperatury 70°C przy temperaturze zewnętrznej -10°C, a praca pompy ciepła zagwarantowana jest do temperatury -20°C na zewnątrz przy zapewnieniu temperatury wody do 65°C.

Czynnikiem roboczym w pompie ciepła marki Auer jest przyjazny środowisku propan – R290. Jest to bezbarwny, bezwonny związek organiczny należący do grupy węglowodorów nasyconych występujących naturalnie w złożach gazu ziemnego. Propan charakteryzuje się minimalnym stopniem oddziaływania na środowisko naturalne oraz bezpieczeństwem użytkowania z uwagi na wysoką granicę palności.

Pompy ciepła HRC 11 kW XS, dedykowane dla domów jednorodzinnych do 150 m2 dostępne są obecnie w promocyjnej cenie. Wyłącznym dystrybutorem marki Auer w Polsce jest Ciepło- Tech Sp. J.

Poprzedni wpis
Kontrola pieców we Wrocławiu
Następny wpis
Pulsator marki Auer – najczystsze spalanie gazu