o nas

Głównym celem działalności Fundacji Polska bez Smogu jest ochrona środowiska a przede wszystkim dbałość o najwyższą jakość powietrza. Poprzez szkolenia i działania edukacyjne poszerzamy wiedzę i świadomość tego, że poprawa sytuacji ekologicznej w naszym bezpośrednim otoczeniu jest możliwa i zależy od nas samych.

Za zjawisko smogu w największym stopniu odpowiadają przestarzałe piece, spalające niskiej jakości węgiel a nierzadko także śmieci. Jako Fundacja rozumiemy, że system ogrzewania, z którego korzystamy, często nie jest kwestią wyboru a wynikiem sytuacji finansowej. Dlatego też zwracamy uwagę na najnowocześniejsze i najczystsze technologie i ułatwiamy dostęp do nich poprzez pomoc w uzyskaniu dotacji a często finansowanie.

Przestarzałe i nieefektywne systemy grzewcze – wciąż powszechnie stosowane – od lat przyczyniają się do tworzenia toksycznej warstwy smogu, niszcząc zdrowie nasze i naszych bliskich. Jako Fundacja jesteśmy przekonani, że możemy zmienić tę sytuację i oddychać czystym powietrzem – w każdej porze roku i w każdym regionie Polski.