Pulsator marki Auer – najczystsze spalanie gazu

Pulsator marki Auer – najczystsze spalanie gazu

Rynek urządzeń grzewczych oferuje niezwykle bogatą ofertę kotłów gazowych. Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby służył nam długie lata doskonale spełniając swoją funkcję, nie przyczyniając się przy tym do zanieczyszczenia środowiska?

Kocioł Pulsacyjny Pulsator o niskiej emisji zanieczyszczeń

Badanie emisji spalin urządzeń gazowych wskazało, że Pulsator o mocy 20 kW to najbardziej ekologiczne urządzenie wśród tego typu kotłów. Spełnia on wszelkie wymagania programu Czyste Powietrze oraz lokalnych programów dotacyjnych.

Kotły  pulsacyjne – inaczej Pulsatory – są to wysokiej klasy gazowe kotły kondensacyjne, posiadające – z racji swojej konstrukcji – wiele zalet nieosiągalnych dla tradycyjnych kotłów gazowych wyposażonych w palnik. Działanie kotła oparte jest o pulsacyjne spalanie gazu – w komorze spalania zachodzi 115 mikrowybuchów na sekundę, dzięki czemu oszczędności w zużyciu gazu sięgają nawet 15% w stosunku do innych kondensatów.

Technologia wykorzystywana w Pulsatorze jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu – wytwarza znikome ciśnienie w komorze spalania. Dodatkowo – temperatura spalania w kotle pulsacyjnym jest niższa niż w kotłach kondensacyjnych z palnikami. Ze względu na znaczne wychłodzenie spalin (aż do ok. 22 st. C) Pulsator jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U.

Co ważne dla każdego użytkownika –  zapewnia niemal doskonałe przetworzenie energii, co jest główną przyczyną obniżenia kosztów jego eksploatacji. Poza tym znacznie redukuje koszt instalacji kotła gazowego i systemu odprowadzenia spalin. Kocioł pulsacyjny jest więc najlepszą alternatywą dla innych gazowych kotłów kondensacyjnych.

Urządzenie to znajduje zastosowanie w małych domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Pulsatory dostępne są obecnie w promocyjnej cenie. Wyłącznym dystrybutorem marki Auer w Polsce jest Ciepło – Tech Sp. J.

Poprzedni wpis
Przyjazne środowisku pompy ciepła – teraz z dotacją i w promocji!
Następny wpis
Zły stan powietrza w Polsce